Kütüphane

Rusya’da Yüksek Temettü Verimine Sahip Hisseler

Daha önce Amerika’da ve Almanya’da yüksek temettü verimine sahip hisseleri paylaşmıştım şimdi de Rusya’nın en fazla temettü veren hisse senetlerini paylaşmak istedim. Yurt dışından hisse senedi nasıl alınır? bilmiyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

Rusya’nın En Fazla Temettü Veren Şirketleri (Hisseleri)

 1. Rollman Şirketler Grubu . Geçtiğimiz yedi yıl boyunca yüksek kar sağlayan geniş sanayi grubu, 2016 yılında hissedarlarına% 16.01 temettü verimi sunmayı başardı. İşletme son 6 yıl, sürekli temettü ödedi.
 2. Mordovyalı ESC . Şirket, toptan elektrik alımı ile tüketicilere dağıtımını yapmaktadır. Saratov’da faaliyet göstermektedir ve 22 yıldır temettü oranını arttırarak yoluna devam ediyor. 2016 yılında temettü verimi% 14,32’ye yükseldi.
 3. LSR Grubu . Şirket yüksek verimli faaliyet alanları dahil – inşaat, emlak işlemleri, metalik olmayan minerallerin madenciliği, inşaat malzemeleri üretimi yapmaktadır. 2016 yılında şirket% 11,% 85 temettü getirisi sağlamıştır.
 4. Severstal . Rusya, Belarus, Ukrayna, Letonya, Polonya, İtalya ve Liberya’da faaliyet gösteren büyük Rus holdingi. Sürekli artan gelir ve karı vardır. (2015 yılında toplam gelir – 6,5 milyon ABD doları). 2016 yılında şirketin hisselerinin temettü getirisi% 11,18’dir.
 5. Alrosa-Nyurba . Yakutistan’da bulunan elmas madenciliği şirketi, Rusya’daki en büyük elmas üreticilerinin bir parçasıdır. Küresel finansal krizin olumsuz bir etkisi olmadı 2016 yılında temettü verimi% 10,97 olarak gerçekleşmiştir.
 6. Krasnoyarsnergosbyt (tercih edilen hisse senetleri). Son beş yılda Krasnoyarsk Bölgesi sakinleri ve girişimlerine elektrik sağlayan bir şirket, artan kar ve istikrarlı bir temettü ödemesi vardır. 2016 yılında imtiyazlı payların temettü verimi% 9,46’ya ulaşmıştır.
 7. Krasnoyarsnergosbyt (adi hisse senetleri) Menkul kıymetlerin temettü ödemesi açısından en kârlı olanı,% 9.03 verim sağlayan Krasnoyarsnergosbyt PJSC’nin adi hisseleridir.
 8. Megafon . Kriz yıllarında bile istikrarlı yükselen, istikrarlı bir müşteri kitlesine ve işletme için olumlu beklentilere sahip telekomünikasyon sektöründen bir şirket, 2016 yılında temettü getirisini% 7,45 düzeyinde oldu.
 9. Moskova Borsası . IB, istikrarlı temettü politikasıyla yatırımcıları cezbetmektedir – her yıl net kârının en az% 50’siyle temettü ödemesi yapmaktadır. Böyle bir politika, cari yılda temettü verimini% 7,07 olarak vermesini sağlamıştır.
 10. YATEK . Hidrokarbon yakıt işleme ürünleri satan, özellikle karlı bir sektörde yer alan Yakutgazprom’un yeniden yapılandırılması sonucunda kurulan şirket, hissedarlarına% 6,8 kar payı vermiştir.

Orjinal Dilde Şirket Sıralaması

 1. Группа компаний Роллман.
 2. Мордовская ЭСК.
 3. Группа ЛСР.
 4. Северсталь.
 5. АЛРОСА-Нюрба.
 6. Красноярсэнергосбыт
 7. Красноярсэнергосбыт
 8. Мегафон.
 9. Московская биржа.
 10. ЯТЭК.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi kapsamında değildir merak edilmiş ve paylaşılmıştır hisse tavsiyesi yapmak aracı kurumların işidir sitemde kesinlikle yatırım tavsiyesi yapılmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu