Kütüphane

Borsa Robotlarının Hareketleri Nasıl Görülür?

Borsa da Robotların İşlemleri Nasıl Görülür?

Son zamanlarda borsada robotik hareketlere sıkça rastlamaya başladık belli algoritmalarla çalışan yazılımlara kısaca robot diyoruz. Aslında bu algoritmatik yazılımlar sadece bizim borsamızda değil hemen hemen tüm ülkelerin emtia ve paritelerinde de işlem yapıyor. Yanlız bu konuda mâdûr olan kişi sayısı yükselince doğal olarak şikayetler ve çözüm arayışları başladı. Çözüm konusunda son olarak Devexpert şirketinin Türkiye sorumlusu Fırat GÜRLER Kanal Finans’a yaptığı açıklamada bu algoritmatik hareketleri önceden tespit etmeye yarayacak bir yazılım geliştirdiklerini söyledi.

Amerika da büyük yatırımcıdan ziyada küçük yatırımcının tercih ettiği yazılıma yeterli talep olması halinde Türkiye de kullanıma sunacakları söyledi. Proğram mili saniyede ardı ardına verilen emirleri görmenizi sağlıyor. Bu bilgi, robotlar hisseyi nereden alıp nereden satıyor sorusuna cevap vermenizi sağlıyor.

Aslında bu habere sevinmemiz gerekir. En azından robotların emirlerini görebileceğiz. Uygun bir fiyatla piyasaya sunulursa küçük yatırımcının tercih edeceği kanaatindeyim.

Al sat yapmadığım için fazla ilgilenmiyorum ama al sat yapanlar bu konu hakkında daha fazla bilgiye şirketten ulaşabilir ben tel numaralarını veya adreslerini bilmiyorum ama Google’a aratarak bulabilirsiniz. Şirket ismi Devexpert

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu